W tym roku odpust parafialny Najświętszego Serca Pana Jezusa wypadł w samej końcówce czerwca. Zbiegł się również z zakończeniem roku szkolnego. To dosyć symboliczne, że właśnie w takim dniu przeżywaliśmy nasze patronalne święto. To był dobry czas, żeby podsumować przed wakacjami, jak nasze wygląda nasze życie z Bogiem, nasza wiara i miłość do bliźniego. Na czas odpustu przyjechał do nas o. Rafał Kupczak OMI, który w wygłoszonym słowie Bożym pytał nas i zachęcał do refleksji nad tym, jakie jest nasze serce i na ile upodobniło się do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przecież tak często w naszej parafii wybrzmiewają słowa z litanii: „Jezu cichy i pokornego Serca, uczyń serca nasze według Serca Twego”. Tych momentów zatrzymania warto nie przeoczyć, ale w najbliższym czasie będziemy mieli do tego okazję, ponieważ ten sam o. Rafał będzie prowadził naszą wspólnotę parafialną przez czas Misji Świętej, która zaplanowana jest na koniec września. Warto więc dobrze wykorzystać wakacyjny czas jako przygotowanie do tak doniosłego wydarzenia, jakie będzie miało miejsce w naszej wspólnocie parafialnej.

Poniżej kilka ujęć z dnia odpustu.