KRÓLUJ NAM CHRYSTE ZAWSZE I WSZĘDZIE!

„Ministrant zajmuje uprzywilejowane miejsce podczas nabożeństw liturgicznych. Kto służy do Mszy św., występuje publicznie we wspólnocie. Doświadcza z bliska, że Jezus Chrystus jest obecny i działa w każdym akcie liturgicznym” Św. Jan Paweł II

Przyjacielu!

Chcesz służyć Bogu i ludziom, być bliżej tego, co się dzieje podczas Eucharystii? Wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza tzn. ministrantów czeka właśnie na Ciebie! Wspólnota, modlitwa i służba – to trzy hasła, które określają naszą grupę parafialną.

  1. Wspólnota – ponieważ spotykamy się nie tylko po to, żeby służyć przy ołtarzu, ale też, żeby dobrze spędzać wolny czas, np. podczas sportu, zabawy, na wycieczkach.
  2. Modlitwa – ponieważ relacja z Panem Bogiem jest dla nas bardzo ważna i uczy nas, jak być dobrym człowiekiem i chrześcijaninem.
  3. Służba – ponieważ posługujemy przy ołtarzu podczas Eucharystii i różnorakich nabożeństw. Pomagamy naszym duszpasterzom w tym, aby liturgia w naszej parafii była jak najpiękniejsza na większą chwałę Bożą i dla pożytku ludzi.

Spotkania formacyjne i wspólnotowe czyli tzw. „zbiórki ministranckie” odbywają się w każdą sobotę o godz. 9:00. Zapraszamy i czekamy na Ciebie!

 

Opiekun: o. Jarosław Konieczny OMI

SŁUŻBA NIE DRUŻBA