o. Paweł Lemekh OMI

Choinki jeszcze przez jakiś czas w kościele pozostaną, niejedna kolęda jeszcze wybrzmi podczas mszy świętych. Zakończył się jednak już liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Wieńczy go święto Chrztu Pańskiego. W naszej wspólnocie parafialnej ten dzień był jednak obfity w różnorodne wydarzenia.

Przez całą niedzielę słowo Boże głosił o. Paweł Lemekh OMI, który zapraszał nas do odkrycia w nas na nowo godności dzieci Bożych. W homilii przypomniał, że słowa, które Pan Jezus usłyszał nad Jordanem, gdy przyjmował
chrzest od Jana Chrzciciela są przesłaniem dla każdego z nas. Jesteśmy ukochanymi synami i córkami Boga Ojca i ma w nas upodobanie. Przy tej okazji chcemy jeszcze raz podziękować za wszelkie wsparcie duchowe i materialne dla misji naszych współbraci na Białorusi. Wizyta o. Pawła nie była jednak jedyną.

o. Marek Ochlak OMI

Na Koszutkę zawitał o. Marek Ochlak OMI, który jest odpowiedzialny za Prokurę Misyjną, działającą w naszej Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Ojciec Marek przyjechał do naszej wspólnoty Przyjaciół Misji Oblackich, którzy zorganizowali spotkanie opłatkowe. Rozpoczęli je wspólną Eucharystią w Domu Katechetycznym, a następnie kontynuowali świętowanie przy wspólnym stole.

Na koniec tego dnia wielu spośród naszych parafian zebrało się w kościele na koncercie kolęd, który animowały nasze parafialne zespoły muzyczne – scholka dziecięca, schola parafialna, zespół młodzieży „Niniwa” oraz połączone siły zespołów Magnificat Young i SzOP (Szczęśliwi Obecnością Pana). Przy tej okazji jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wydarzenia – zarówno artystom mniejszym i większym, jak i odbiorcom. Dziękujemy również p. Piotrowi Czypionce, naszemu kościelnemu za wykonanie zdjęć podczas koncertu kolęd.

Jeden dzień, a tyle dobrego się wydarzyło. W czasach, jakie przychodzi nam przeżywać prosi się o więcej takich chwil, gdy możemy na nowo poczuć się jedną wspólnotą. Zatem do modlitwy i starań o takie chwile gorąco was wszystkich zachęcamy.