Miesiąc różańcowy – październik – już za nami. Mimo, że trudne warunki epidemii sprawiły, że wiele dzieci nie mogło przychodzić na nabożeństwa, to jednak wcale nie próżnowały. W Szkole Podstawowej nr 36 im. K.K. Baczyńskiego został zainicjowany konkurs pt. „Paciorki różańca”. Był zachętą, aby wykonać własny różaniec z dowolnego materiału w domowych warunkach. Odpowiedź na to zaproszenie była duża i teraz możemy podzielić się z Wami owocami pracy naszych uczniów, a jednocześnie naszych młodszych parafian. Oprócz wykonanych różańców jeden z uczniów wraz z rodzicami napisał wiersz:

Kiedyś z wieńca róż zrobiony,
a u mnie dziś morele.
Nie ma znaczenia czym zdobiony,
ważnych modlitw nań tak wiele.
Często wspólnie odmawiany, łączy pokolenia,
różańcem lub koronką zwany wprowadza w stan skupienia.
Módlmy się Kochani, otwarcie- nie skrycie!
Bo z Bogiem w sercu i modlitwą na ustach łatwiejsze jest życie. 🙂
                                                   Filip

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom za zaangażowanie, poświęcony czas i przepiękne wykonanie różańców. Korzystajcie z nich na codzień w Waszej osobistej i rodzinnej modlitwie różańcowej i proście razem z nami Matkę Bożą, aby ten trudny czas epidemii jak najszybciej dobiegł końca. Nie ustawajmy w modlitwie za chorych, zarażonych, osoby przebywające w izolacji i na kwarantannie, za cały personel medyczny. Matka Boża niech nas wspiera w naszych rodzinach i w naszej parafii, abyśmy zachowali w sobie wiarę, nadzieję i miłość. Wszystkim wykonawcom różańców składamy natomiast serdeczne gratulacje. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia, na których pokazane są dziecięce różańcowe rękodzieła.

p. Martyna Goszczyńska oraz o. Piotr Prauzner-Bechcicki OMI  – katecheci w SP nr. 36 im. K.K. Baczyńskiego w Katowicach