Szczęść Boże!

W ubiegłą niedzielę (tj. 25.10.2020) o godz. 19:00 odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne dotyczące przygotowania młodzieży do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Ze względu na sytuację epidemiologiczną można było uczestniczyć również za pomocą transmisji online na naszej stronie internetowej parafii www.koszutka.pl.

Na spotkaniu przedstawione zostało, w jaki sposób będziemy przygotowywać się na ważne wydarzenie w życiu młodzieży, jakim jest Sakrament Bierzmowania. Przypomnieliśmy sobie, że jest to ważne nie tylko dla samego kandydata, ale dla całej rodziny. Dlatego też proszę rodziny o towarzyszenie w przygotowaniu do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Wspólne przebywanie w domu, mimo że sytuacja epidemii jest mało komfortowa, może być sprzyjająca. Chodzi tutaj przede wszystkim o wspólną modlitwę rodzinną (np. dziesiątka różańca raz w tygodniu), korzystanie z sakramentów (Spowiedź Święta raz w miesiącu, przyjmowanie Komunii Świętej podczas uczestnictwa we Mszy Świętej) oraz wspólne uczestnictwo w awaryjnym kursie przygotowawczym do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Ten awaryjny kurs nazwałem roboczo: „Uwierz w Ducha” i chciałbym przez ok. 20-minutowe filmiki przybliżać osobę Ducha Świętego i Jego działanie w naszym życiu. Każdy film będzie pojawiał się w niedzielę i będzie zawierał zadanie do wykonania, żeby zaktywizować kandydatów do pracy własnej, która jest bardzo potrzebna dla dobrego przeżycia tego przygotowania. Wykonane zadania proszę przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: bierzmowanie.koszutka@gmail.com

Zachęcam również do tego, aby w gronie rodziny podzielić się tymi treściami. To może być bardzo ubogacające doświadczenie, kiedy dzielimy się naszą wiarą w tym najbliższym gronie ludzi, których kochamy. Możemy siebie nawzajem umocnij i zbliżyć się wspólnie do Boga i do siebie nawzajem. Bardzo gorąco do tego zachęcam.

Jeśli będą możliwości do spotkania na żywo, to chcemy zorganizować Kurs Alpha dla młodzieży, który przedstawia w przyjemnej i profesjonalnej formie podstawy naszej wiary – czyli tzw. KERYGMAT. Przez filmy, czas dzielenia, ale przede wszystkim bycie ze sobą (nawet przy czymś smacznym do jedzenia), chcemy odkrywać piękno chrześcijaństwa i przypominać sobie, co się z nim wiąże. Żeby Kurs Alpha miał sens potrzeba jednak spotkania na żywo, a te narazie są niemożliwe. Gdy tylko będzie taka możliwość, to go rozpoczniemy.

Ze spraw formalnych bardzo proszę o uzupełnianie niezbędnej dokumentacji:

  1. Za kandydata uznajemy te osoby, które oddały w kancelarii wypełnioną deklarację.
  2. Jeśli ktoś został ochrzczony poza naszą parafią powinien przynieść Akt Chrztu.
  3. Jeśli ktoś mieszka poza naszą parafią, a u nas przygotowuje się do bierzmowania powinien przynieść pozwolenie Proboszcza Parafii zamieszkania na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.

W razie pytań dotyczących przygotowania do bierzmowania proszę pisać na adres e-mail (bierzmowanie.koszutka@gmail.com) lub bezpośrednio kontaktować ze mną.

To by było na tyle. Życzę Wam wszystkim dobrego przygotowania się na przyjęcie darów Duchowych, które Pan Bóg dla każdego ma przygotowane, a w sposób szczególny dla naszej młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania. Wszystkiego dobrego.

o. Piotr Prauzner-Bechcicki OMI