2 lutego w Święto Ofiarowania pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego tradycyjne odpowiadamy na zaproszenie Pasterzy Archidiecezji aby wspólnie celebrować uroczystą Eucharystię w katowickiej Archikatedrze. I tak było również i tego roku. Reprezentacja Oblatów z Koszutki na czele z ojcem Superiorem  udała się na wspólną modlitwę.

Mszy Świętej przewodniczył bp Marek Szkudło, homilię wygłosił bp Adam Wodarczyk, który skierował do zgromadzonych sióstr, braci i kapłanów zakonnych m.in. takie słowa: – Tylko Bóg jest w stanie spełnić pragnienia twojego serca i w ten sposób nawiązał do postawy Symeona, który czekał przez wiele lat z tęsknotą, miłością i wiarą na przyjście Pana. Bp Adam poprosił również aby przypomnieć sobie pierwszą myśl o powołaniu. Myśl, aby żyć w oblubieńczej miłości z Chrystusem, aby całkowicie Jemu się oddać w życiu według rad ewangelicznych ubóstwa, czystości i posłuszeństwa.

Przed Mszą św. osoby życia konsekrowanego uczestniczyły w nabożeństwie wraz z konferencją ks. Krzysztofa Homy SJ. Całość spotkania zakończyło świętowanie w auli śląskiego seminarium.

 

Jako wspólnota Misjonarzy Oblatów z serca przepełnionego wdzięcznością, dziękujemy za każde dobre słowo i gest skierowany do nas, w tym szczególnym dla osób konsekrowanych  dniu.