SZOP: “Szczęśliwi Obecnością Pana”

19 stycznia w naszym kościele zespół muzyczny SZOP obchodził 10. rocznicę założenia i działalności. Z tej okazji odbył się wieczór uwielbienia.

Obecny skład zespołu SzOP: gitara prowadząca (Lider zespołu) – Marcin “Dylu” Dylus, gitara basowa – Iwo Sajdak, gitara – Magdalena Dylus, instrumenty klawiszowe – o. Piotr Prauzner-Bechcicki OMI, perkusja – Kuba Fedak, wokal: Katarzyna Komisarczyk, Dorota Polewany, Katarzyna Boba, Anna Bednar, realizator dźwięku – Maciej Fryta Frydrychowicz.

A jak powstał zespół Marcin Dylus zwany „Dylu” wspomina:

W grudniu 2008 roku podczas jazdy pociągiem „Dylu” wpada na pomysł, żeby zrobić …. koncert uwielbienia. Renata, która wracała z Marcinem pociągiem mocno zdziwiła się tym pomysłem. Na początku pomysł nie był całkiem sprecyzowany. I skąd się wziął? Natchnienie Ducha Świętego? Miesiąc później w Spodku odbywa się koncert zespołu Delirious i TGD. To utwierdza Renatę i Marcina w pomyśle koncertu, potwierdza, że to dobry kierunek. Mniej więcej miesiąc po koncercie w Spodku odbył się pierwszy koncert naszego zespołu. Był to dokładnie 17 styczeń 2009 roku w naszej parafii na Koszutce. Uwielbienie właściwie nie powinno się odbyć – nie było sprzętu, a przede wszystkim muzyków. Modliliśmy się, żeby udało się zebrać skład. Ostatni brakujący muzycy pojawili się dwa tygodnie przed koncertem.

Do zespołu trafiają ludzie, którzy pragną uwielbiać Boga. Od 3 lat w parafii na Koszutce zespół prowadzi Wieczory Chwały (3 niedziela miesiąca), przyjęło się również, że posługujemy podczas weekendów Alpha oraz jeździmy w miejsca gdzie nas zaproszą. Zespół dwa razy prowadził uwielbienie podczas wczasorekolekcji w Łebie, prowadził uwielbienia w różnych parafiach oraz w zeszłym roku dzielił się dobrą nowiną we wrocławskim więzieniu, gdzie został zaproszony przez o. Roberta Żukowskiego OMI.

Całemu zespołowi życzymy: obfitości Darów Ducha Świętego w dalszym dziele ewangelizacji.

(tekst za: https://oblaci.pl/2019/01/21/katowice-10-lecie-zespolu-szop/ ; foto: Robert OMI)